Rodzaje szkła

Zapraszamy do przejrzenia broszury informacyjnej przedstawiającej parametry oferowanego szkła.
Plik pdf znajduje się na dole strony.

Rodzaje szkła:


1. Szkło bezbarwne Float

Najczęściej stosowany i wybierany rodzaj szkła. Produkowany metodą „float” poprzez zmieszanie i roztopienie tzw. zestawy szklarskiego, a następnie stopniowe schładzanie i odprężanie. Dzięki tej metodzie uzyskuje się wysokiej jakości szkło, które jest idealnie płaskie, nie posiada zniekształceń i wad optycznych.

 

2. Szkło barwione w masie Antisol – kolor brązowy lub grafitowy

Monolityczne kolorowe szkło typu float. Powstające po dodaniu dodatkowego, złożonego składu chemicznego do podstawowego zestawu szklarskiego. Dzięki temu uzyskuje się kolorowe szkło, którego intensywność zależy od grubości szkła. Dostępne w kolorze grafitowym lub brązowym. Sprawdza się doskonale jako szkło przeciwsłoneczne o charakterze absorpcyjnym, tłumiąc działanie promieniowania słonecznego – świetlnego i cieplnego.

 

3. Szkło z powłoką refleksyjną - Stopsol

Szkło z naniesioną specjalną powłoką pirolityczną, dzięki której uzyskano efekt refleksyjny na jednej powierzchni tafli. Zadaniem powłoki jest odbijanie i kontrola światła słonecznego, zapewniając prywatność i komfort wizualny przy jednoczesnym obniżeniu kosztów klimatyzacji. Produkowane w bogatej palecie kolorów: grafitowej, brązowej, czy srebrnej

 

 

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com