Rolowane

Brama przemysłowa roletowa – inaczej brama przemysłowa rolowana – to jeden z rodzajów bram, przeznaczonych do użytku w budynkach przemysłowych, magazynowych, gospodarczych, itp. Kurtyna bramy rolowanej wykonana jest z połączonych profili aluminiowych, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Mechanizm działania bramy roletowej złożony jest z układu napędowego połączonego z wałem nawojowym zamontowanym na konsolach jezdnych, na który nawijana jest podnoszona ku górze „roleta”.

Krawędziowa listwa bezpieczeństwa montowana w dolnej uszczelce, powoduje zatrzymanie bramy w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofnięcie jej do pozycji otwartej. Ruchomy wał - w trakcie nawijania kurtyny zmienia swoje położenie względem ściany nadproża, zapewniając w ten sposób utrzymanie w osi prowadnic poruszającej się kurtyny.

Do głównych zalet bram rolowanych należy niewątpliwie ich konstrukcja. Rozwiązanie w postaci rolowania bram na wale pod sufitem pozwala zaoszczędzić znaczną przestrzeń wewnątrz budynków, w których montowane są bramy przemysłowe. Umożliwia to dodatkowe zastosowanie bram przemysłowych roletowych w postaci używania ich w charakterze przegród wewnątrz budynków.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com